Szkoła Noblistów bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także nasza szkoła. W oparciu o materiały przekazane przez Szkolny Klub Unicef, we wszystkich klasach odbyły się zajęcia na temat treści Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie zastanawiali się między innymi, co oznaczają poszczególne prawa i dlaczego są one ważne. Uczyli się odróżniać zachcianki od praw, analizowali sytuacje, w których prawa dziecka są łamane przez dorosłych i rówieśników.